Як зв'язати гарні шкарпетки на двох спицях (Відео інструкція)
В'язані шкарпетки з теплої вовни допоможуть зігрітися в холодну погоду не лише на вулиці, а й у квартирі. Найпростіші шкарпетки на двох спицях можна пов'язати самостійно. Для цього вам знадобляться:
- пара спиць, товщину яких підбирайте відповідно до виду пряжі;
- пряжа - півшерсть або акрил;
- схема в'язання, блокнот та ручка;
- гачок, щоб піднімати повітряні петлі;
- маркери.
Підготувавши все це, можна зв'язати і слідки шкарпетки на двох спицях та довгі гольфи – все у ваших руках. Далі про те, як зв'язати гарні шкарпетки на двох спицях.
Як пов'язати шкарпетки на двох спицях: підготовка до роботи
Існують різні техніки в'язання жіночих шкарпеток на двох спицях, що дозволяють отримати шкарпетки зі швом або без шва, цікавим орнаментом і т.д. Схеми роботи дещо відрізняються, але у будь-якому випадку необхідно спочатку зняти мірки та визначитися з кількістю петельок. За допомогою сантиметрової стрічки потрібно виміряти коло (у широкому місці) та довжину стопи, а потім записати обидві цифри у блокноті.
З підібраних для роботи ниток зв'яжіть зразок – від двадцяти до тридцяти петельок та розрахуйте щільність в'язки. Виміряйте ширину зразка, а потім кількість петель розділіть на отримане число. Запишіть у блокнот результат – показник щільності в'язки.
Шкарпетки на двох спицях: опис роботи
Щоб розрахувати кількість петель для початку роботи, помножте коло стопи на щільність в'язки, а потім поділіть на два (оскільки спочатку зв'язуватиметься задня половинка до миска, а потім передня).
Безшовні шкарпетки на двох спицях в'яжуть так: спочатку в'яжеться манжет, потім формується п'ята, в'яжеться слід, формується мисок. (Нюанси залежать від конкретного виду виробу: наприклад, тапочки-шкарпетки на двох спицях не вимагають манжету.) Давайте розглянемо кожен етап докладніше.
Вив'язування половинки манжету:
- набираємо на спиці потрібну кількість петель;
- вив'язуємо половину манжету резинкою, досягаючи необхідної ширини;
- при цьому створюємо рівні кромки збоку (косичками) - першу петельку в кожному ряду знімаємо, а останню в'яжемо виворітною в'язкою.
Формування п'яти носка:
- розраховуємо висоту п'яти: кількість рядів дорівнює кількості петель на спиці мінус два (якщо кількість парне) або мінус три (якщо непарне);
- в'яжемо п'яту лицьовими петлями;
- з останнього ряду формуємо п'яту - ділимо петлі на три частини (якщо залишається одна петля, з'єднуємо її з серединою, якщо дві - додаємо по одній до бічних частин);
- помічаємо петлі середньої частини фломастером або маркером;
- бічну частину продовжуємо в'язати лицьовими;
- середню частину починаємо в'язати лицьовими, а останню петлю з'єднуємо із сусідньою петелькою з другої бічної частини;
- перевертаємо виріб навиворіт: знімаємо першу петлю, потім в'яжемо виворітними, а останню пров'язуємо разом із суміжною;
- таким чином і далі приєднуємо бічні петлі до середньої частини, доки не отримаємо первісну кількість петель середньої частини.
Вив'язуємо половинну частину слідка суцільною в'язкою:
- у першому ряду піднімаємо кромкові петельки з одного боку середини п'яти до резинки;
- перевертаємо виріб;
- в'яжемо виворітний ряд (якщо він такий за планом) і піднімаємо кромкові петельки з іншого боку середини п'яти;
- в лицьових рядах по краях пров'язуємо дві петлі разом лицьовою в'язкою з нахилом вліво, у виворітних - дві разом виворітною в'язкою;
- в результаті залишається спочатку набрана кількість петельок.
Щоб визначити довжину середини слідка, потрібно довжину п'яти (чашечки) помножити на два, а потім відняти отриману цифру з довжини стопи. Середину слідка пров'язуємо лицьовими петлями, роблячи плавні скоси - зменшуючи петельки до кромкових і після кожного другого ряду. Після цього в'яжемо верхню половинку від миска до манжети.