4 лайфхаки для батьків, як зробити нековзкі шкарпетки
Що зробити, щоб в'язані шкарпетки не ковзали? Питання досить актуальне, якщо у вас вдома слизька підлога, і тим більше актуальне, якщо на ній можуть посковзнутися діти. Як правило, рішенням стає нековзка підошва або нанесення точок спеціальним матеріалом. Звичайно, можна купити і готові шкарпетки з підошвою, але відповідно до тренду на усвідомлене споживання, багато хто хоче удосконалити вже наявні шкарпетки самостійно.
Як зробити щоб шкарпетки не ковзали?
Лайфхак 1
Як правило, діти не люблять тапочок і воліють бігати по підлозі в шкарпетках. Щоб уникнути ковзання, можна пришити до готових шкарпеток підошву з нековзкого матеріалу. Якщо ви в'яжете шкарпетки самостійно, можна передбачити для них товсту в'язану або вшиту підошву. Вироби з такою підошвою не тільки тепліші та зручніші, ніж звичайні шкарпетки, але й набагато довше служать.
Лайфках 2
Коли маленька дитина тільки починає ходити, дуже важливо, щоб пінетки не ковзали. Шкарпетки або пінетки можна зробити нековзкими за допомогою латексного молочка, придбаного в магазині для рукоділля. Як зробити антиковзкі шкарпетки?
Латексне молочко наносять на п'яту крапково або малюють літери, орнаменти, абстрактні візерунки. Важливо використовувати цей засіб правильно, щоб латекс не розтріскувався при носінні.
Перед нанесенням латексного молочка шкарпетку потрібно набити папером або вставити картонку, вирізану формою стопи. Це необхідно, щоб малюнок наносився на розтягнуту тканину і не розтріскувався при надяганні на ногу.
Саме нанесення латексного молочка не викликає складнощів: злегка притисніть пляшечку і малюйте на «підошві» фігурки, крапки або літери, відступаючи від кожного елемента кілька сантиметрів. Залиште молочко висихати протягом доби.
Надалі такі шкарпетки можна прати, але при температурі не вище сорока градусів. Вироби не можна сушити на гарячій батареї та в сушильній машинці.
Лайфках 3
Щоб вовняні шкарпетки не ковзали, можна використовувати не лише латексне молочко, але й спеціальну фарбу. Як і в попередньому випадку, потрібно вставити в шкарпетки картонні устілки, вирізані за формою стопи, щоб нанесена на підошву фарба не розтріскувалася. Замість картонок можна використовувати звичайні шльопанці, якщо вони точно підходять вам за розміром. (Шльопанці небажані тільки в тому випадку, якщо шкарпетки зв'язані гачком.)
Об'ємну фарбу наносите окремими точками на відстані кілька сантиметрів, після чого дайте їй добре просохнути як мінімум добу (точний час висихання залежить від виду фарби). Прати такі шкарпетки можна лише через три доби після нанесення фарби. При цьому краще використовувати холодну воду, а самі шкарпетки попередньо вивернути навиворіт. Як і у випадку з латексним молочком, не сушіть вироби в сушарці та на гарячій батареї.
Лайфках 4
Ще один популярний матеріал для створення шкарпеток - силікон. Його використовують, щоб домашні шкарпетки не ковзали по підлозі, а короткі слідки не сповзали зі стопи і не скочувалися до миска взуття.
Як зробити силіконові крапки на шкарпетках? Купити силіконовий герметик і легко видавити краплі з тюбика на підошву в необхідних місцях. Варто врахувати, що після цього шкарпетки стають твердими. Носити їх із взуттям незручно, оскільки силіконові точки можуть заважати та чіплятися, але можна використовувати такі шкарпетки замість домашніх капців. Для нанесення силікону на підошву слід вибирати товсті в'язані моделі ручного виготовлення.
Якщо вам потрібно «удосконалити» короткі шкарпетки, щоб вони не скочувалися у взутті, просто намалюйте силіконом зигзаг на внутрішній частині шкарпетки. Тепер ви знаєте, що зробити, щоб дитячі шкарпетки не ковзали.