Різновиди шкарпеток
Незважаючи на те, що шкарпетки не можна віднести до визначних елементів гардеробу, вибирати їх слід правильно. Неправильно підібраний аксесуар може привернути увагу оточуючих та посприяти чималому дискомфорту в оцінці цілісного образу.
Для того, щоб не зіткнутися з такою ситуацією, поговоримо про різновиди шкарпеток та особливості кожного варіанту.
Класифікація
Перед покупкою кожен покупець запитує: «Які шкарпетки зараз у моді?». Сучасні шкарпетково-панчохові вироби представлені різноманітними варіантами. Щоб детальніше розуміти особливості аксесуарів, можна класифікувати їх на категорії, відповідно до призначення, форми, довжини, складу та сезонності.
Категорії
Вироби можна поділити на такі групи:
-
чоловічі - найчастіше представлені однотонними та спокійними забарвленнями. Види чоловічих шкарпеток передбачають розміри від 38 до 48. Деякі виробники спеціалізуються на виготовленні яскравих моделей;
-
жіночі моделі у розмірі з 35-42 представлені різноманітними варіантами різних кольорів;
-
шкарпетки для дітей відрізняються різнобарвними та яскравими дизайнами, часто доповнені веселими малюнками та цікавим декором. Представлені у розмірах 16-36.
Призначення
Шкарпетки - обов'язкові елементи у кожному гардеробі:
-
Для спортивних моделей характерна специфічна форма та використання синтетичних волокон у процесі виробництва. Спортивні шкарпетки - це гарне відведення вологи, легкість та зносостійкість.
-
Класичні - передбачають середню довжину, спокійні та однотонні відтінки. Такі види шкарпеток жіночих та чоловічих слід вибирати відповідно до кольору костюму та взуття.
-
Для виготовлення повсякденних моделей найчастіше використовуються натуральні матеріали, також можливе додавання синтетики до складу. Повсякденна продукція представлена у різних кольорах та дизайнах.
-
Домашні вироби у вигляді теплих в'язаних шкарпеток стануть чудовою альтернативою домашнім капцям. Такі варіанти можуть мати м'яку підошву зі шкіри та наповнювач з натуральної овчини або штучного хутра.
Довжина
По довжині шкарпетково-панчохову продукцію можна поділити на такі види:
-
стандартним варіантом вважаються високі шкарпетки. Моделі довжиною вище щиколотки - це гарне рішення для туфель, черевиків та високого взуття;
-
укорочені варіанти по щиколотку найчастіше представлені спортивними моделями. Це гарні атрибути для любителів кросівок, кед, мокасин чи іншого спортивного взуття;
-
гетри представлені високими виробами до колін і вище. Гетри можна одягати під будь-яке взуття, головне враховувати особливості свого образу;
-
сліди представлені у вигляді коротких варіантів, які підійдуть до мокасинів, лоферів, сліпонів та оксфордів.
Матеріали та сезонність
До складу тканини можуть входити синтетичні та натуральні матеріали. Синтетичні - призначені для фізичної активності та занять спортом. Вибираючи варіант для повсякденного використання, краще зупинити свій вибір на виробах з натуральної сировини:
-
Бавовна чиста або з додаванням льону - це хороші матеріали для щоденної експлуатації. Ноги в них не будуть пріти, що мінімізує появу неприємного запаху. До недоліків можна віднести погане утримання форми виробів, розтягування та зморшки.
-
Бавовняні волокна в комбінації з лайкрою та еластаном. Якщо у складі міститься невеликий вміст синтетики, такі вироби добре тримають форму і не розтягуються в процесі використання.
-
Шовк з бавовною. Такі варіанти мають додаткову міцність.
-
Волокна синтетичного типу роблять шкарпетки еластичними, зносостійкими та придатними для повсякденного носіння.
Також на сучасному ринку можна купити варіанти з бамбука, модалу, вовни та інших матеріалів. На сайті нашої компанії можна замовити різні види шкарпеткових виробів, в тому числі і шкарпетки без резинки з доставкою по території України.