Цікаві факти про шкарпетки, про які ви могли не знати
Шкарпетки є незамінним елементом гардеробу, який не тільки забезпечує максимальний комфорт для ваших ніжок, але й додає яскравості образу. А чи знаєте ви цікаві факти про шкарпетки? Із задоволенням розповімо про найцікавіші факти про цей функціональний різновид одягу.
Звідки пішло слово socks
Слово "шкарпетка" в англійській мові походить від давньоанглійського "socc", яке перекладається як "легка туфля". Латинською мовою soccus означає «легке взуття на низькій підошві». Походження слова також може брати початок від давньогрецького «sykkos», що позначав найтонше взуття, призначене для носіння з сандалями.
Навіщо потрібні шкарпетки
Ви коли-небудь ставили собі питання, чому носите звичайні або спортивні шкарпетки: це данина традиції, або предмет гардероба має особливі функції? Друге припущення більш правдоподібне, оскільки цей одяг використовується як надійний захист взуття від поту. Цікаво знати, що під час потіння ніг виділяється близько 0,5 літра вологи на добу. Цей аксесуар запобігає розмноженню бактерій, виключаючи появу неприємного запаху. Крім цього, він виступає у ролі підкладки для ніг, що дуже важливо для забезпечення гарної амортизації, запобігання утворенню потертостей і пухирів.
Чи сумісні шкарпетки з миском із сандалями?
В даний час носіння шкарпеток з сандалями вважається модною помилкою, а моделі з миском - це зовсім нововведення. Однак висока ймовірність, що перші моделі призначалися для сандаль. Найстаріші вироби мали роздвоєний мисок, завдяки якому їх було зручно носити саме із сандалями.
Хутряні шкарпетки у греків – необхідність чи тортури?
До VIII століття у греків шкарпетки з хутра тварини користувалися надзвичайною популярністю. Ці вироби були надзвичайно жаркими, тому приносили безліч незручностей своїм власникам. Зараз ми повинні бути вдячні за використання «дихаючих» матеріалів для виготовлення сучасних моделей, а також створення шкарпеток без резинки, що дуже важливо для людей з надмірними набряками.
Шкарпетки – символ моди та особливого статусу
Приблизно в Х столітті цей предмет гардероба перестав бути просто функціональним, а став символом моди. Перш за все це пов'язано з тим, що процес створення зручних і модних аксесуарів був досить трудомістким, що в свою чергу позначалося на вартості виробів. В результаті цей елемент гардеробу могли дозволити собі лише багаті люди: дворяни, всі члени королівських сімей. Багачі обирали високі моделі виробів із шовку (панчохи), за допомогою яких підкреслювали своє становище у суспільстві. У цей період шкарпеткові вироби вважалися символом високого статусу.
Ейнштейн зневажав шкарпетки: реальність чи вигадка?
Альберт Ейнштейн славився ексцентричністю, яскравим проявом якої була зневага до шкарпеток. Від цих елементів гардеробу він відмовився ще замолоду. Ейнштейн не бачив сенсу в носінні туфель і цього аксесуара. Крім того, його надзвичайно дратували дірки на виробах, утворенню яких, на його думку, сприяли великі пальці ніг.
Факти про шкарпеткові вироби: столиця шкарпеток - Датанг в Китаї
Справжня столиця шкарпеток у світі справді існує. Найбільшим виробником стала провінція Датанг, де виготовляють близько 40% даних виробів від загальних масштабів. Завдяки великій кількості фабрик Датанг став відомим як «місто шкарпеток».
Чи є стрілки у ваших шкарпеток?
Ці предмети гардероба не призначені для вимірювання часу, але область на носках навколо щиколотки називають clock або стрілками. Термін, швидше за все, створився через особливий спосіб зшивання нижніх частин виробів, який здалеку може нагадувати стрілки годинника.